ייפוי כח מתמשך באנגלית

ייפוי כח מתמשך באנגלית

תוכן עניינים

מהו ייפוי כוח?

ייפוי כוח נוטריוני הוא מסמך משפטי המעניק לאדם אחר סמכות לפעול בשמך בעניינים שונים, באופן חלקי או מלא. מסמך רשמי ומחייב משפטי זה משמש כאמצעי להאציל את סמכות קבלת ההחלטות והאחריות למישהו אחר. ישנם תרחישים שונים בהם קיום והצגת ייפוי כוח הוא לא רק שימושי אלא גם הכרחי.

במקרים מסוימים, ייפוי כוח יכול להיות מסמך פשוט יחסית, חתום על ידי נותן הסמכות, וייתכן שהוא לא ידרוש תוקף משפטי נוסף. עם זאת, במצבים מסוימים, יש להפוך אותו לרשמי ולעיגון משפטי. בנוסף לחתימת נותן הסמכות, נדרשת גם חתימת נוטריון כדי להפוך את המסמך לתקף משפטי. הדרישות הספציפיות לייפוי כוח תלויות באופי העניין בו הוא נוגע.

למשל, כאשר יש צורך בייפוי כוח אך ורק למטרות בלתי פורמליות או לא רשמיות, לרוב די במסמך כתוב, גם אם בכתב יד וחתום על ידי נותן הסמכות. בקשרים עסקיים מקומיים, ניתן לבקש ייפוי כוח רק לצורך פורמליות. לדוגמה, אם מישהו רוכש טלפון סלולרי ורוצה לאשר לילד שלו לתקן אותו במידת הצורך, ייתכן שהוא יתבקש לספק ייפוי כוח בסיסי כדי להגן על המוצר ועל בעליו.

עם זאת, ישנם מקרים בהם ייפוי כוח חתום על ידי האדם לבדו אינו מספק. בדרך כלל, מצבים אלה כוללים אינטראקציות עם סוכנויות ממשלתיות או ארגונים גדולים, כגון בעסקאות נדל"ן, עסקאות עם בנקים או אינטראקציות עם חברות ביטוח. בתחום העסקים ניתנים לא פעם ייפויי כח לעורכי דין שיכולים לייצג ולפעול מטעם יחידים או עסקים בעניינים משפטיים שונים.

מתי יש צורך בייפוי כוח משפטי?

ייפוי כוח משפטי או נוטריוני הוא מסמך שנוצר בסמכותו המשפטית של נוטריון לאמת את זהות החותם עליו, לאמת את המסמך ולקבוע את תוקפו. אתה בדרך כלל דורש ייפוי כוח משפטי במצבים ספציפיים, כגון התקשרות בחוזים או עיסוק בעסקאות בתחום הנדל"ן, הבנקאות או הביטוח, כפי שצוין קודם לכן.

מסמך ייפוי כוח הופך להיות חיוני בעת עיסוק בעסקאות מקרקעין שונות, טיפול בענייני בנקאות כגון סגירה או העברת חשבונות, החזר הלוואות, קבלת משכנתאות זרות ועוד. בעסקאות מקרקעין מתרחשים לרוב תהליכים רבים בין הסכם המכר לרישום הרשמי. כדי לשמור על הקונה וזכויותיו במהלך תהליכים אלו, ניתן לעיתים קרובות ייפוי כוח.

תרחיש נוסף המחייב מסמך ייפוי כוח הוא בעת סגירת חשבון בנק. בדרך כלל, סגירת חשבון מחייבת נוכחות פיזית של בעל החשבון. עם זאת, עלולות להיווצר נסיבות שבהן תושב עזב את הארץ ואינו יכול להיות נוכח פיזית כדי לאשר את זהותו ולהשלים את סגירת החשבון בהתאם לנהלים המקובלים. במקרים כאלה, ניתן לספק ייפוי כוח נוטריוני לנציג ייעודי, המאפשר לו לסגור את החשבון עם אימות זהות המתבצע באמצעות אישור נוטריוני. תפקידו של הנוטריון לאמת את הזהות המצוינת בייפוי הכוח, וחתימתם משמשת אישור לכך שהזהות אומתה ויפוי הכוח לגיטימי.

מתי יש צורך בייפוי כוח בלתי חוזר בשפה האנגלית?

בדרך כלל, ייפוי כוח מבוצע בשפה המדוברת במקום הפעילות של הפרט. עם זאת, ישנם מקרים בהם ייפוי כוח חייב להיות בשפה זרה. כאשר גוף רשמי מבקש ייפוי כוח, לרוב הוא מפרט את הצורך בייפוי כוח נוטריוני. ברוב המקרים, די בייפוי כוח לייצוג בשפה האנגלית. עם זאת, ישנם מצבים שבהם נדרש תרגום לשפה מקומית אם הוא שונה מאנגלית.

ייפוי כוח נוטריוני נחוץ בדרך כלל להליכים פורמליים סטנדרטיים. ייפוי כוח כללי נוטריוני טיפוסי כולל פרטים חיוניים על המעניק, על עורך הדין בפועל, ולעתים על המטרה או ההיקף הספציפי של ייפוי הכוח. לעומת זאת ניתן אישור בלתי חוזר לאישור העברה מלאה וקבועה של זכויות. זה רלוונטי במיוחד בעת רכישת נכס. ייפוי כוח בלתי חוזר משמש לשמירה על רוכש הנכס במהלך התקופה שבין הרכישה לרישום, העלולה להיות חשופה לאירועים בלתי צפויים שונים, לרבות הונאה או מוות. בארצות הברית, ייפוי כוח בלתי חוזר לעסקאות נכס חייב להיות באנגלית.

תוקפו של ייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר, בין אם ליחיד באנגלית, עברית או כל שפה אחרת, מוגבל לרוב לתקופה של עד עשר שנים, עם אפשרות להארכה. בעת קבלת ייפוי כוח נוטריוני, בין אם בעברית ובין אם בשפה אחרת, חיוני להיעזר במשרד בעל מוניטין ונגיש, שיוכל לספק שירות מהיר בשעת חירום ובמידת הצורך להציע שירותי תרגום לשפות מעבר לאנגלית.

 

מחפשים יעוץ משפטי מעורך דין, השאירו פרטים
אימות הסכם ממון

אימות הסכמי ממון כאשר בני זוג מתכוונים להיערך לפני נישואיהם להסדר רכושי-ממוני, כזה המגדיר את הזכויות והחובות של כל צד

קרא עוד »
ייעוץ מעורך דין
השאירו פרטים:
צוואות. ירושות. יפוי כח מתמשך
מידע חשוב
חתימת עורך דין

אימות חתימת עו"ד אימות חתימת עורך דין, בעצם, כולל את

אימות הסכם ממון

אימות הסכמי ממון כאשר בני זוג מתכוונים להיערך לפני נישואיהם

דילוג לתוכן