מחיר יפוי כח מתמשך

מחיר יפוי כח מתמשך

תוכן עניינים

ייפוי כוח מתמשך מחיר

ייפוי כוח מתמשך (LPA) הוא מסמך משפטי מחייב המייעד אדם לפעול בשמך בעניינים ספציפיים שנקבעו מראש, אם לא תהיי מסוגלת לקבל החלטות בעצמך. רק עורכי דין מוסמכים, אשר סיימו את ההכשרה הנדרשת המוסמכת על ידי משרד המשפטים, מוסמכים לנסח ייפוי כוח מתמשך. הסיבה לכך היא שיש להם את ההרשאות הדרושות לגשת לטופס המקוון שדרכו מוקמים LPAs.

ניתן לתת ייפוי כוח מתמשך בשלושה נושאים שונים:

  1. רפואי: זה מעניק סמכות על החלטות הקשורות לטיפול הרפואי שלך.
  2. כלכלי: זה מסמיך אדם לקבל החלטות פיננסיות ורכוש בשמך.
  3. אישי: LPAs אישיים כוללים עניינים אישיים והחלטות שונות שאולי תזדקק לסיוע בהם.

 

עלות קבלת ייפוי כוח מתמשך נופלת לרוב בטווח של 2,500 עד 5,000 ₪, ללא מס ערך מוסף (מע"מ), ברוב המוחלט של המקרים. ראוי לציין כי יש לך את הגמישות להקצות סמכויות בתחומים אלו בדרכים שונות. אתה יכול לחלק את האחריות בין מספר אנשים, לייעד מספר אנשים לדומיינים ספציפיים, או לבחור להאציל את כל זכויות קבלת ההחלטות בכל הדומיינים לאדם מהימן יחיד.

ישנה חשיבות מכרעת להתייעץ עם עורך דין מוסמך על מנת להבטיח כי ייפוי הכוח המתמשך שלך נקבע בצורה נכונה ובהתאם לחוק, המספק לך שקט נפשי שהאינטרסים והעדפותיך יישמרו בעת הצורך.

ייפוי כוח זוגי מחיר

כאשר בוחנים ייפוי כוח מתמשך לזוג, ניתן להוזיל את העלות לכל אחד מבני הזוג על ידי פנייה לסיוע משפטי ביחד. במקרים רבים, זוגות יכולים ליהנות מגישה משותפת, שכן הדמיון בניסוח ובבקשות יכול להוביל למבנה תמחור נוח יותר.

אם נוסח מסמכי ייפוי הכוח המתמשך זהה, כאשר יש צורך בהתאמות בלבד מבחינת שמות ומינים לכל אחד מבני הזוג, ואם הבקשות עצמן הן פשוטות והולכות לפי הנחיות סטנדרטיות, המחיר ליפוי כוח מתמשך של בני זוג. נופל בדרך כלל בטווח של 3,500 עד 5,500 ש"ח, לא כולל מס ערך מוסף (מע"מ). עם זאת, חשוב לציין כי במצבים מורכבים יותר או כאשר נסיבות ספציפיות דורשות גישה מותאמת, המחיר עשוי להגיע לטווח של 7,000 עד 8,000 ₪.

פנייה לייעוץ משפטי ודיון בצרכים הספציפיים שלך עם עורך דין מוסמך יכולים לעזור לך לקבוע את הגישה המתאימה והמשתלמת ביותר להקמת ייפוי כוח מתמשך המותאם למצבך הייחודי.

מה משפיע על מחירו של ייפוי כוח מתמשך?

בכל הנוגע לקביעת מחירו של ייפוי כוח מתמשך, נכנסים מספר גורמים, אך הקובע העיקרי הוא מורכבות המסמך. בדומה לרוב המסמכים המשפטיים, מורכבותו של ייפוי הכוח המתמשך משפיעה באופן משמעותי על העלות הכרוכה ביצירתו.

הטופס המקוון המשמש לייפוי כוח מתמשך נועד בכוונה לספק גמישות רבה ליחידים להביע את רצונותיהם הספציפיים. ברוב המקרים, ההנחיות המסופקות על ידי אנשים המבקשים מכשיר משפטי זה חולקות דמיון מבחינת פירוט ומורכבות. עם זאת, במצבים שבהם הגורמים הבאים באים לידי ביטוי:

  • נכסים מרובים: כאשר מדובר בנכסים רבים, כל אחד ושיקוליו הייחודיים.
  • נכסים מורכבים במיוחד: למשל, כאשר עסק הוא חלק מהנכסים הכפופים ליפוי הכוח, הכרוך מטבעו בפרטים פיננסיים ותפעוליים מורכבים.
  • משאלות מפורטות מאוד: כאשר לאנשים יש העדפות או דרישות מפורטות וספציפיות.
  • פגישות מרובות: אם עורך הדין צריך לנהל פגישות מרובות או להשתתף בדיונים נרחבים כדי להבין את המורכבות של המצב ולטפל בו.

 

במקרים כאלה, עבודתו של עורך הדין מסתבכת יותר, וכתוצאה מכך המחיר של הקמת ייפוי כוח מתמשך עשוי לעלות בהתאם. לרוב האנשים, עלות קבלת ייפוי כוח מתמשך נופלת בדרך כלל בסביבות 3,000 ₪. עם זאת, חיוני להתייעץ עם עורך דין כדי להעריך את הנסיבות הייחודיות שלך ולקבוע את העלות המדויקת הקשורה לייפוי הכוח המתמשך שלך, על מנת להבטיח שהוא משקף במדויק את הצרכים וההעדפות שלך.

מה כלול במחיר של ייפוי כוח מתמשך?

בעידן הדיגיטלי של ימינו, שבו תקשורת אלקטרונית רווחת, תהליך יצירת ייפוי כוח מתמשך כולל בדרך כלל שתי פגישות מרכזיות, יחד עם חילופי טיוטות ותיקונים, הנערכים בעיקר באינטרנט. המחיר הנלווה לייפוי כוח מתמשך מכסה בדרך כלל את ההיבטים הבאים:

  • פגישה ראשונה: פגישה ראשונית זו יכולה להתבצע באופן אישי, באמצעות שיחת וידאו זום, או באמצעות שיחת טלפון, בהתאם להעדפות הלקוח ועורך הדין. במהלך פגישה זו יידונו ויקבעו רצונותיו ורצונותיו של יוצר ייפוי הכוח ("המייפה"). בנוסף, יוערכו הכשירות וההתאמה של הפרט או הפרטים המתמנים כעורכי דין בפועל. בעקבות פגישה זו תוכן טיוטה ראשונית של מסמך ייפוי הכוח המתמשך. טיוטה זו משמשת בסיס לבקשת ייפוי הכוח הסופית.
  • פגישה שנייה: בניגוד לפגישה הראשונה, הפגישה השנייה חייבת להתנהל באופן אישי, שכן זהו השלב בו מתרחשת החתימה הרשמית על המסמך. המייפה, יחד עם כל עורכי הדין הממונים בפועל, יהיו נוכחים בפגישה זו. לאחר חתימת המסמך, יגיש עורך הדין את בקשת ייפוי הכוח המתמשך למשרד האפוטרופוס הכללי. תהליך האישור אורך בדרך כלל מספר שבועות, בהתאם לעומס העבודה וזמני הטיפול של הרשויות הרלוונטיות. חשוב לציין כי אישור הבקשה אינו מפעיל באופן מיידי את ייפוי הכוח המתמשך. יישומו נכנס לתוקף רק כאשר המייפה הופך להיות לא מסוגל לקבל החלטות בעצמו.

 

הבנת מרכיבי המפתח הללו של התהליך ומה מכוסה במחיר של ייפוי כוח מתמשך מבטיחה חוויה ברורה וחלקה לכל הצדדים המעורבים בהסדר משפטי חיוני זה.

עריכת ייפוי כוח מתמשך

נסיבות החיים יכולות להשתנות, ולעורר את הצורך לבצע תיקונים או עדכונים ליפוי כוח מתמשך. כאשר מתעוררים מצבים כאלה, הדרך היחידה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין ולהגיש מחדש את כל הבקשה. חשוב לציין כי ייפוי הכוח המתמשך האחרון שנרשם הוא זה שנחשב תקף ומחייב מבחינה משפטית.

בהינתן שהתהליך לתיקון ייפוי כוח מתמשך זהה בעיקרו להגשה הראשונית, אין זה נדיר שהעלויות הנלוות יהיו דומות לאלו של הבקשה המקורית. עם זאת, עורכי דין רבים בוחרים להרחיב הנחה ללקוחות שחוזרים כדי לבצע שינויים או עדכונים. הסכום או האחוז הספציפיים של הנחה זו יכולים להשתנות, ואין תעריף סטנדרטי אוניברסלי.

אם נקלעתם למצב שאתם צריכים לשנות את ייפוי הכוח המתמשך שלכם, מומלץ לפנות לעורך הדין שניסח את המסמך במקור. סביר להניח שהם מכירים את הנסיבות וההעדפות הייחודיות שלך ויכולים לספק הנחיות לגבי העלויות הנלוות וכל הנחות פוטנציאליות הזמינות עבור לקוחות חוזרים. זה מבטיח תהליך חלק ומושכל בעת ביצוע תיקונים בייפוי הכוח המתמשך שלך.

 

מחפשים יעוץ משפטי מעורך דין, השאירו פרטים
אופוטרופוס

מהו אפוטרופוס? אפוטרופוס, ממלא תפקיד מכריע בסיוע לאנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם. בחוק הישראלי, אנשים כאלה מכונים "פסול דין",

קרא עוד »
יפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (המכונה "הממנה") להאציל את הסמכות לקבלת החלטות אישיות

קרא עוד »
ייעוץ מעורך דין
השאירו פרטים:
צוואות. ירושות. יפוי כח מתמשך
מידע חשוב
חתימת עורך דין

אימות חתימת עו"ד אימות חתימת עורך דין, בעצם, כולל את

אימות הסכם ממון

אימות הסכמי ממון כאשר בני זוג מתכוונים להיערך לפני נישואיהם

דילוג לתוכן